Polish (Poland)English (United Kingdom)
Filc - SEMA

Filc Techniczny

Filc techniczny jest materiałem o strukturze całkowicie złożonej z naturalnych włókien, powiązanych w procesie mechanicznym, fizycznym i chemicznym. Filc jest jednym z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi, prawdopodobnie starszym od tkactwa.

Filc techniczny znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Filce stosuje się do wyrobu kapeluszy, beretów, obuwia, różnego rodzaju tarcz polerskich, uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych, jak również na okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów. W uszczelnieniach wykorzystywany do wykonywania podkładek i uszczelek spełniających rolę uszczelnień amortyzatorów czy wypełnień wibroizolacyjnych. Natomiast kształtki filcowe nasycone środkami smarnymi spełniają rolę elementów dozorujących smary i oleje.

 

Specyfikacja produktu:

Grubość: od 2 mm do 30 mm

Gęstość: od 0,18 g/cm3 do 0,70 g/cm3

Wysokość: od 1,40 m do 2,00 m

Kolor: Biały / Szary

Filc techniczny dostępny jest w postaci beli oraz w postaci płyt o wymiarach 1000 x 1000.

Filc Polerski

Filc polerski wykorzystywany jest do obróbki wykańczającej, która ma na celu uzyskanie żądanej gładkości i połysku powierzchni przedmiotu polerowanego wykonanego najczęściej z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Dostępny w różnych formatach i kształtkach.

W ofercie posiadamy filc biały i szary w rolkach, z możliwością wycięcia kształtu wybranego przez klienta.

 

 

Specyfikacja produktu:

Grubość: od 3 mm do 50 mm

Gęstość: od 0,34 g/cm3 do 0,70 g/cm3

0,34 g/cm3 – miękki

0,50 g/cm3 – średni

0,68 g/cm3 – twardy

Kolor: Biały / Szary